19 april 2024

Medische Expertise in conflictbeheersing

Bedrijfsartsen zijn niet alleen opgeleid in medische kennis, maar beschikken ook over een diepgaand begrip van de psychosociale aspecten van arbeid. Ze zijn in staat om de impact van stress, conflicten en andere werkgerelateerde factoren op de gezondheid van werknemers te beoordelen en te behandelen.

Meer lezen..?.

U moet inloggen om deze pagina te kunnen bekijken!

Deel dit artikel

Meest gelezen

Bereid u voor op 2025: veranderingen in het arbeidsrecht

Vanaf 2025 staan er belangrijke veranderingen in het arbeidsrecht op stapel. Dit artikel geeft een overzicht van de belangrijkste vastgestelde wijzigingen en geplande aanpassingen. Zorg dat u goed voorbereid bent op deze ontwikkelingen en blijf op de hoogte van de laatste updates!

Zwangerschap geen reden voor beëindiging arbeidsovereenkomst tijdens proeftijd

In een recente uitspraak heeft de kantonrechter geoordeeld dat een werkgever een arbeidsovereenkomst tijdens de proeftijd mag beëindigen, mits er geen sprake is van discriminatie. De zaak draaide om een zwangere werknemer die stelde dat haar zwangerschap de reden was voor de beëindiging van haar contract. De rechter oordeelde dat de werkgever voldoende kon aantonen dat de beëindiging voortkwam uit andere redenen.

AOW-leeftijd blijft in 2030 op 67 jaar en drie maanden

Minister van Hijum (SZW) heeft bekendgemaakt dat de OW-leeftijd in 2030 op 67 jaar en drie maanden blijft. Dit besluit is gebaseerd op de nieuwste cijfers van het CBS, die een daling in de levensverwachting laten zien. De levensverwachting van 65-jarigen in 2030 wordt nu geschat op 20,96 jaar, in plaats van de eerdere schatting van 21,00 jaar. Deze wijziging komt door hogere sterftecijfers na de coronapandemie, wat de verwachte levensduur verkort heeft.