Nieuwe RVU-regeling: antwoorden op veelgestelde vragen
Sociale partners en de Stichting van de Arbeid (StvdA) krijgen veel vragen over de nieuwe regeling voor vervroegd uittreden (RVU). Deze regeling maakt het mogelijk dat sectoren afspraken kunnen maken over vervroegd uittreden voor werknemers met zwaar werk. Om duidelijkheid te bieden, is een Q&A opgesteld met de belangrijkste vragen en antwoorden.
Meer lezen..?.
U moet inloggen om deze pagina te kunnen bekijken!Meest gelezen
De Eerste Kamer heeft op 16 juni 2026 ingestemd met de Wet herziening bedrag ineens. Daarmee is een belangrijke stap gezet richting de invoering van het keuzerecht waarmee werknemers bij pensionering maximaal 10% van hun ouderdomspensioen in één keer kunnen opnemen. De regeling treedt echter niet direct in werking. De beoogde ingangsdatum is 1 januari 2029.
UWV blijft kampen met ernstige druk op de uitvoering van sociaal-medische beoordelingen, waardoor de wachttijden voor WIA-claimbeoordelingen verder oplopen. Dat blijkt uit een voortgangsbrief van het kabinet aan de Tweede Kamer over de stand van zaken rond de uitvoering van arbeidsongeschiktheidsregelingen.