12 maart 2026

De AOW schuift op — en de rek schuift mee

De recente Kamervragen over de houdbaarheid van de AOW laten zien hoe het gesprek over ouder worden en doorwerken steeds verder verschuift. Niet schoksgewijs, maar in kleine bewegingen die elkaar stap voor stap opstapelen. In 2033 staan er naar verwachting bijna elf miljoen werkenden tegenover zo’n vier miljoen AOW‑gerechtigden. In de jaren daarna blijft dat beeld veranderen, soms iets gunstiger dan we dachten, soms juist zwaarder. Dat maakt duidelijk dat de vergrijzing sneller doorzet dan het pensioenakkoord in 2019 voorspelde.

Meer lezen..?.

U moet inloggen om deze pagina te kunnen bekijken!

Deel dit artikel

Meest gelezen

Partnerpensioen: dit verandert er met de nieuwe pensioenregels

Werkgevers krijgen de komende periode te maken met belangrijke wijzigingen in het partner- en wezenpensioen binnen de pensioenregeling van ABP. Deze veranderingen gaan naar verwachting in vanaf 2027 en hebben directe gevolgen voor werknemers en hun nabestaanden. Hieronder leest u wat er verandert en waar u als werkgever op kunt letten.

Afbakening ‘zwaar werk’: rol TNO bij cao-afspraken verduidelijkt

Met de opening van het loket van het Expertisecentrum Zwaar Werk van TNO krijgen cao-partijen ondersteuning bij het afbakenen van ‘zwaar werk’.

Advies bedrijfsarts leidend bij RIV-toets zieke werknemer

Het kabinet wil het advies van de bedrijfsarts leidend maken bij de re-integratieverslagtoets (RIV-toets). Het wetsvoorstel hiervoor is voor advies naar de Raad van State gestuurd.